Pazar, Mayıs 27, 2018 By: Oku Arz

Bitiremeyeceğim bi'sofranın başındayımBitiremeyeceğim bi'sofranın başındayım,bilmiyorum kaç anım kaldı, anılarım bitince mi acaba bu sofradan uyanacağım?

Rabbimizin mutlak Basir olduğunu görmek bir diriliş. Rabbimizin mutlak Semî olduğunu bilmek bir diriliş Rabbimizin her an Alim,Halîm, Habîr olduğunu bilmek bin diriliş. Onun esmalarını yarattıklarının üzerinde şahit olmak, okumak binler diriliş.Onu duymak kalbin Hû hali,huzuru bulma hali bilinçsizce can çekişe çekişe değil uça uça ona kavuşma remzi...

Bir dağa göğüs geren şükrederek,idrak ederek neşe ile okuya okuya gidiyorsa huzur ile gidiyordur.Nerede bedeni hış düşse ruhu bayram havasında kalbi Estağfirullah'dadır.

İsteye isteye kitap okuyan ile istemeye istemeye bir kitabı okuyan bilir bu farkı.Hatta bu çocuk dahi olsa isteyerek okuduğu kitapdan derin neşe emer.

Olmakta ölmekte öyle.İstemeye istemeye gideceğini bildiği halde hakikatten yüz çevirenler hırsları kadar can çekişirler.

Hakikatten yüz çevirmeyen ve razı olan ve hak olanı yapanın canı bir kuş tüyü gibi hafifce çekilir.Uykuya ızdırapsız çekilme hali gibi...

@ikraela

0 yorum:

Yorum Gönderme